1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bağcılar Petek Temizleme

Bağcılar petek temizleme

Kış gelmeden önce sizlerde kışa hazırlığınızı tamamlamalısınız. Isınma sorunu yaşamamak için kalorifer tesisatınızın bakımını yaptırmalısınız. Hepimiz kombi bakımını ihmal etmeden yaptırıyoruz. Peki, petek temizliği de yaptırmamız gerektiğini hepimiz biliyor muyuz? Eğer ısınmada sorun yaşamak istemiyorsunuz, buna özen göstermelisiniz. Bağcılar petek temizleme servisimiz sizlere bu konuda da yardımcı olur. Petek temizliğini özel petek temizleme makinesi ve petek temizleme kimyasalı ile yapıyoruz. Peteklerinizi yerinden sökmeden tesisatınızı tamamen temizliyoruz. Peteklerin temizlenmesi gerektiğini oldukça kolay anlayabilirsiniz. Kombiyi yaktığınızda petekleriniz ısınmıyor, ılık kalıyorsa ya da bazı yerleri ısınmıyorsa mutlaka petek temizliği yaptırmalısınız. Hemen Bağcılar petek temizleme servisimizle iletişime geçmeli, ustalarımızın desteğini almalısınız.

Petek temizliği nasıl yapılmaktadır?

Kalorifer tesisatında kombinin ısıttığı su sayesinde evin ısınmasını sağlayan peteklerin temizlenmesi sırasında yerlerinden sökülmesine gerek yoktur. Tabi bu her yöntemde böyle değildir. Bazı yöntemlerde tesisatçılar petekleri sökerek temizleyebilir. Ancak bu yöntemleri tercih etmemenizi tavsiye ederiz. Bağcılar petek temizliği servisimizden petekler sökülmeden hizmet alabilirsiniz.  Sadece petekler değil, tesisatın boruları, vanaları bile kireçlenmenin etkisinden kurtulur.
Ustalarımız petek temizleme makinasını kalorifer tesisatına bağlar. Tesisatın içine petek temizleme kimyasalı verilir. Bu aşamada kombi belli bir ısıda çalıştırılır. Tesisatın içindeki suyla birlikte kimyasal dolaştırılarak, içerdeki kireç tabakası temizlenir. Suyun sirkülasyonu sırasında tesisatın içindeki atıklarda makinenin filtresi yardımıyla tutulur. Bunlar yeniden tesisata giremez. Böylece petekleriniz ham kireçten, hem de atıklardan temizlenmiş olur. Bağcılar petek temizleme servisimizden bu yöntemle petek temizliği hizmeti alabilirsiniz. Yaptığımız hizmetlere garanti verir, en cazip fiyat politikasıyla sizlere destek oluruz. Isınma sorunu yaşamadan kışı geçirirsiniz.

Bağcılar petek temizleme fiyatları

Kalorifer tesisatınızda kombi bakımı kadar petek temizliği de önemli bir etkendir. Peteklerin suyun sıcaklığını yansıtarak evinizi ısıtabilmesi gerekiyor. Isıyı yansıtamadığında, peteklerin içi kireç bağlamış olabilir. Bu ısınma sorunlarının en önemlisidir. Peteklerde biriken çamur kalıntısı, tortu dibe çöker. Genellikle ısınma sorununda peteklerin alt kısımları ısınmaz. İçleri kireç bağladığından, ısı tam anlamıyla yansıtılamaz. Peteklerin üst kısımları da ılık kalır. Kombinizi yüksek ısıda yaksanız bile ısınamazsınız. Bağcılar petek temizleme servisimiz sizlere bu konuda cazip fiyatlarla yardımcı olur. Üstelik ısınma sorunu yaşadığınızda maddi olarak ta sorun yaşarsınız. Daha fazla doğalgaz parası ödersiniz. Buna rağmen ısınamazsınız.
Petek temizleme işlemini belirli aralıklarla yaptırdığınız takdirde, ısınma sorunu yaşamadığınız gibi yakıt gideriniz düşer. Bu yüzden uzmanların öngördüğü gibi her sene kış gelmeden kombi bakımıyla birlikte petek temizliği yaptırın. Bağcılar petek temizleme servisimiz sizlere fiyatlar konusunda yardımcı olduğu gibi, en güncel yöntemle hizmet verir. Peteklerinizi düzenli olarak temizlettiğiniz zaman daha kolay bir temizlik olacağından, bu fiyatlara da yansıyacaktır. Çünkü peteklerin içindeki kireçlenme daha az olacak, atıklar fazla birikim yapmadan temizlenmiş olacak.